Щоб убезпечити себе від захворювань, пов’язаних із вживанням питної води з індивідуальних криниць..

Дата: 20.01.2023 08:30

На території Новооржицької територіальної громади є велика кількість приватних криниць. Звертаємо увагу мешканців приватних домоволодінь про необхідність перевірки якості води в них, адже лише результати лабораторних досліджень можуть показати придатність води щодо можливості її використання для питних потреб. Також, зверніть увагу на санітарно-технічний стан ваших криниць.

Для того, щоб убезпечити себе від захворювань, пов’язаних із вживанням питної води з індивідуальних криниць, Лубенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області рекомендує:

• утримувати криниці в належному санітарно-технічному стані – звернути увагу на наявність герметичної (без тріщин) відмостки, накриття, дашку, підставки для відра та чистого відра;

• використовувати питну воду з криниць лише після отримання інформації щодо її відповідності діючим санітарним нормам на підставі проведених лабораторних досліджень;

• не використовувати для питних потреб воду з криниць, поблизу яких є джерела забруднення – вигрібні ями, надвірні туалети, гноєсховища тощо;

• не допускати миття транспорту та вигул тварин (птиці) поблизу криниці;

• у разі необхідності будівництва вигрібної ями чи надвірного туалету, відступити на максимально можливу відстань від криниці (не забудьте узгодити місце розташування вигрібу із мешканцями сусіднього домоволодіння, у разі відсутності можливості дотримання нормативної відстані до їх будинку 20м);

• забезпечити водонепроникність стінок та дна вигрібу;

• для питних потреб вживати лише кип'ячену воду;

• у побуті використовувати фільтри для очистки води як з централізованої мережі, так і з децентралізованих джерел водопостачання, адже вони значно покращують якість води.

Дотримання цих порад допоможе вам та вашим рідним уникнути захворювань, пов'язаних із вживанням питної води.

Відділ державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Лубенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.